کران‌سیمافام

از ماشین سازی به واردات
با توجه به بالا بودن هزینه های تولید در کشور و افزایش تقاضا برای ماشین آلات تزریق پلاستیک و همچنین با توجه به شناختی که خانواده یاری جانیان از بازار پلاستیک در دهه ۸۰ میلادی داشتند تصمیم به واردات ماشین آلات تزریق پلاستیک گرفتند.در سالهای اخیر نیز از آنجایی که واردات از برخی کشورها با تحریم روبرو بود، یاری جانیان ها با توجه به موقعیت خود در بازار اقدام به واردات از کشورهایی نمودند تا بتوانند به فعالیت خود(در زمینه صنعت پلاستیک) ادامه دهد. با توجه به تجربیات و شناختی که این خانواده توانسته بود در زمینه صنعت پلاستیک و به ویژه در زمینه ماشین آلات تزریق پلاستیک کسب نماید، موقعیت مناسبی جهت حرکت در مسیرهای جدید و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته فراهم گردید که این مسئله زمینه های مساعدی را جهت هم سویی با ارتقای سطح تکنولوژی در صنایع پلاستیک کشور فراهم نمود.

شکل گیری کران سیما فام
هرویک یاری جانیان، مدیرعامل فعلی کران سیما فام، با تکیه بر تجربه های بازرگانی و فروش و نیز انباشتی از تجربه های فنی و برخورداری از ارتباطات گسترده با تشکل های حرفه پلاستیک و خریداران ماشین آلات، توانست شرایطی را بوجود آورد که نتیجه آن پیدایش شرکت کران سیما فام با هدف همکاری انحصاری با شرکت کراسمافای است.

کران‌سیمافام

هرویک یاریجانیان

مدیرعامل شرکت كران سيما فام

کشور ایران در صنعت پلاستیک در حال تجربه تکنولوژی های مختلف می باشد، بسیار خرسندیم که بتوانیم یکی از تکنولوژی های برتر صنعت پلاستیک را از طریق شرکت کران سیما فام (KSF) ارائه دهیم. از این پس شرکت کران سیما فام نماینده رسمی شرکت کراسمافای (KraussMaffei) می باشد. با توجه به عدم حضور چند ساله کراسمافای در ایران و نیاز ماشین های کراسمافای به overhaul شدن، شرکت کران سیما فام در برنامه خودش این الویت را قرار داده که به مشتریان سابق کراسمافای خدمات مورد نیاز را عرضه کند و در زمینه overhaul کردن و تهیه قطعات یدکی مورد نیاز با حداکثر توان و سرعت وارد عمل شود.
شرکت کران سیما فام فعالیت های گسترده خود را در ارائه ماشین های تزریق پلاستیک به طور گسترده آغاز نموده و آمادگی دارد که محصولات مورد نیاز مشتریان را در بخش های مختلف خودروسازی، پزشکی ، بسته بندی و غیره از طریق برگزاری سمینار ها، showroom ها و غیره ارائه نماید.
همچنین در زمینه ماشین های فرایند واکنشی (Reaction Process Machinery)شرکت کران سیما فام آمادگی خود را جهت فروش ماشین آلات بر حسب نیاز های مشتریان اعلام می نماید، شرکت کران سیما فام آمادگی دارد تا در زمینه شناخت نیاز های مشتریان و شناساندن ویژگی های ماشین آلات کراسمافای خدمات خود را چه در محل شرکت کران سیما فام و چه در محل هایی که مشتریان تعیین می کنند ارائه نماید.

کران‌سیمافام

چشم انداز

کسب عنوان موفق ترین شرکت تخصصی ماشین آلات پلاستیک در کشور

ارائه بهترین و مطمئن ترین خدمات برای کسب رضایت مشتریان

توجه به سیستم های دوستدار محیط زیست و تلاش در جهت کاهش مصرف انرژی

کران‌سیمافام

ماموریت

مشارکت فعال با مشتریان و ارائه راه حل های نوآورانه فنی برای کمک به افزایش راندمان، کاهش هزینه هاو ریسک ها

ارتقاء مستمر سطح تکنولوژیکی در صنعت پلاستیک

تعهد به ارائه طرح ها و خدمات برتر به منظور تضمین روابط بلند مدت و مطمئن با مشتریان

بهبود سطح کیفی زیست محیطی در جامعه

کران‌سیمافام

ارزش ها

  • نوآوری
  • برتری
  • تعهد حرفه ای
  • تمرکز بر نیازهای مشتری
  • همکاری

تاریخچه کراسمافی

پیدایش گروه کراسمافای (KraussMaffei Group) که امروزه به عنوان تامین کننده پیشرو ماشین آلات و سیستم های فرآوری صنعت پلاستیک و لاستیک در دنیا مطرح می باشد، به سال 1838 میلادی یعنی زمانی که آقای مافای (Joseph Anton von Maffei) در منطقه Schwabing  مونیخ کارخانه تولید لوکوموتیو را تاسیس نمود بر می گردد.

در سال 1866 آقای کراس(Georg von Krauss)  که در زمینه تولید لوکوموتیو فعالیت می کرد  در منطقه دیگری در مونیخ شروع به رقابت با مافای نمود.

شرکت کراسمافای(KraussMaffei) در سال 1931 از طریق  ادغام این دو شرکت مطرح در زمینه ساخت لوکوموتیو به وجود آمد. تا سال 1944 فعالیت های شرکت کراسمافای به تولید لوکوموتیو محدود می شد ولی از سال 1945 تا 1967 میلادی فعالیت های متنوعی در زمینه ماشین آلات پلاستیک و لاستیک، ساخت وسایل نقلیه عمومی و غیره در این شرکت انجام می شد.

این   شرکت از   سال   1964 مسئولیت   شرکت اِکرت و زایگلر (Eckert & Ziegler GmbH) را که از  سال 1926  در زمینه  ساخت  و تولید ماشین های تزریق پلاستیک  در آلمان فعال بود   بر عهده  گرفت  و از آن  زمان روی  توسعه  و  تولید ماشین های تزریق  پلاستیک  متمرکز  شد.

در سال 1968 بخش ماشین آلات فرآیندهای واکنشی  (Reaction Process Machinery) برای تولید قطعات پلی یورتان و قطعات سپر و داشبورد خودرو تاسیس و راه اندازی شد.

کران‌سیمافام

در سال 1971 شرکت کراسمافای شروع به تولید ماشین آلات اکستروژن نمود.

شرکت کراسمافای در سال 1992 سهام شرکت سوئیسی Netstal که در سال 1857 تاسیس شده بود را خریداری کرد.

در سال های 1999 و 2000 میلادی ، در راستای گسترش  فعالیت های صنعتی  و توسعه  محصولات، این شرکت به چند  زیر مجموعه  تقسیم  شد، بخش  لوکوموتیو  به شرکت  Siemens ،  بخش صنایع پلاستیک و لاستیک به KraussMaffei GmbH و فعالیت های  دیگر به KraussMaffei Wegmann واگذار شد.

گروه KraussMaffei  شامل سه زیر مجموعه های Netstal، KraussMaffei و KraussMaffei Berstroff  می باشد.

از سال 2019، شرکت‌های Netstal و KraussMaffei Bestroff در شرکت KraussMaffei ادغام شدند و کلیه این فعالیت‌ها تحت عنوان شرکت مادر یعنی کراسمافای قرار گرفت.

از این زمان به بعد عملأ هنگامی که از شرکت کراسمافای صحبت می‌شود موجودیت دو شرکت یاد شده در واژه کراسمافای به طور یکپارچه در نظر گرفته می‌شود.

امروزه شرکت کراسمافای تنها شرکت فعال در صنعت پلاستیک است که تمامی توانایی ها و تکنولوژی های لازم برای تبدیل مواد خام به مواد ساخته شده را در سه بخش ماشین های تزریق پلاستیک، ماشین های فرآوری واکنشی و اکسترودرها داراست. این شرکت در بخش ماشین های پلاستیک همواره با ارائه تکنولوژی های برتر از پیشگامان  این عرصه می باشد و با عرضه پنج سری از ماشین های متنوع صنعت پلاستیک قادر به برآورده ساختن تمامی نیازهای مشتریان خود در این حوزه گردیده است.