تاریخچه

کراسمافای


پیدایش گروه کراسمافای ) KraussMaffei Group ( که امروزه به عنوان تامین کننده پیشرو ماشین آلات و سیستم های فرآوری صنعت پلاستیک و لاستیک در دنیا مطرح می باشد، به سال ۱۸۳۸ میلادی زمانی که آقای مافای(Joseph Anton von Maffei) در منطقه Schwabing مونیخ کارخانه تولید لوکوموتیو را تاسیس نمود بر می گردد.
در سال ۱۸۶۶ آقای کراس (Georg von Krauss) که در زمینه تولید لوکوموتیو فعالیت می کرد در منطقه دیگری در مونیخ شروع به رقابت با مافای نمود.
شرکت کراسمافای (KraussMaffei) در سال ۱۹۳۱ از طریق ادغام این دو شرکت مطرح در زمینه ساخت لوکوموتیو به وجود آمد. تا سال ۱۹۴۴ فعالیت های شرکت کراسمافای به تولید لوکوموتیو محدود می شد ولی از سال ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۷ میلادی فعالیت های متنوعی در زمینه ماشین آلات پلاستیک و لاستیک، ساخت وسایل نقلیه عمومی و غیره در این شرکت انجام می شد.
این شرکت از سال ۱۹۶۴ مسئولیت شرکت اِکرت و زایگلر ) (Eckert & Ziegler GmbH را که از سال ۱۹۲۶ در زمینه ساخت و تولید ماشین های تزریقپلاستیک در آلمان فعال بود بر عهده گرفت و از آن زمانروی توسعه و تولید ماشین های تزریق پلاستیک متمرکز شد. در سال ۱۹۶۸ بخش ماشین آلات فرآیندهای واکنشی (Reaction Process Machinery) برای تولید قطعات پلی یورتان و قطعات سپر و داشبورد خودرو تاسیس و راه اندازی شد. در سال ۱۹۷۱ شرکت کراسمافای شروع به تولید ماشین آلات اکستروژن نمود.شرکت کراسمافای در سال ۱۹۹۲ سهام شرکت Netstal که در سال ۱۸۵۷ تاسیس شده بود را خریداری کرد.
در سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ میلادی ، در راستای گسترش فعالیت های صنعتی و توسعه محصولات، این شرکت به چند زیر مجموعه تقسیم شد، بخش لوکوموتیو به شرکت Siemens ، بخش صنایع پلاستیک و لاستیک بهKraussMaffei GmbH و فعالیت های دیگر به KraussMaffei Wegmann واگذار شد.
۲ و KraussMaffei ،Netstal شامل سه زیر مجموعه های KraussMaffei GmbH گروه می باشد KraussMaffei Berstroff

امروزه شرکت کراسمافای تنها شرکت فعال در صنعت پلاستیک است که تمامی توانایی ها و تکنولوژی های لازم برای تبدیل مواد خام به مواد ساخته شده را در سه بخش ماشین های تزریق پلاستیک، ماشین های فرآوری واکنشی و اکسترودرها داراست. این شرکت در بخش ماشین های پلاستیک همواره با ارائه تکنولوژی های برتر از پیشگامان این عرصه می باشد و با عرضه پنج سری از ماشین های متنوع صنعت پلاستیک قادر به برآورده ساختن تمامی نیازهای مشتریان خود در این حوزه گردیده است.